Assassins Creed Rebellion

21 Listopada, roku 2018, Ubisoft wypuścił kolejną odsłonę kultowego już Asassin’s creeda. Tym razem w wersji mobilnej. Gra zadebiutowała na systemy AND oraz iOS, w formule gier Free-To-Play.

Jak tym razem Ubisoft poradził sobie na rynku gier mobilnych?

Będąc z Wami całkowicie szczerym, niedługo po paru godzinach gry musiałem się zmuszać do monotonnego wykonywaniu zadań, w zasadzie tylko po to, aby popchnąć fabułę naprzód. A oto kilka powodów dlaczego:


Assassins Creed Rebellion jest grą strategiczną z elementami RPG

Do naszych głównych celów należy rozbudowa kryjówki Asasynów oraz prowadzeniu ich elitarnych grup poprzez szereg „zróżnicowanych misji”, gdzie mogliśmy się wykazać „umiejętnością” dobierania idealnych drużyn.
Jaka jest prawda?


Prawda jest taka, że strategia w tej grze nie istnieje. Assassins Creed Rebellion opiera się w bardzo dużej mierze na RNG. Każda akcja podczas misji, którą możemy podjąć, posiada procentowe szanse na jej pozytywne wykonanie. Procenty będą rosnąć lub maleć w zależności od bohatera, którego wybierzemy. Na tym właśnie polegają misje w Assassins Creed Rebellion. Na dobraniu odpowiedniej osoby do odpowiedniej akcji. Nie ma w tym większej strategii, ani zabawy. Po paru godzinach gra przestaje nas zaskakiwać i staje się zwyczajnie NUDNA.

Przykład:

Odnośnie elementów RPG, które tak ochoczo wyświetlają nam się w tagach gry: ekwipunek. Tak, posiadanie wyposażenia i możliwość tworzenia go, jest wszystkim, co kryje się pod tagiem „RPG”. Dzięki rozwojowi naszej kryjówki jesteśmy wstanie wytwarzać i ulepszać sprzęt naszych postaci.

Kilka słów odnośnie drużyn

Tworzenie naszej elitarnej grupy zabójców może okazać się niestety trudne.
Aby stworzyć któregokolwiek z bohaterów, musimy żmudnie kolekcjonować fragmenty DNA. Oczywiście proces ten można przyspieszyć poprzez niejednokrotne wydawanie waluty premium. W konsekwencji jednak problemem jest coś zupełnie innego: balans, albo raczej jego brak. Mechanika dobierania postaci do drużyny staje się dla nas nieistotna, szczególnie kiedy do naszej paczki przyłączy się silniejszy bohater. Ewentualnie możemy stworzyć drużynę składającą się z samych Enforcerów, którzy będą przeżynać się pokój po pokoju, nie zwracając uwagi na cokolwiek.

Zamykając temat

Czytając ten krótki artykuł odnieśliście pewnie wrażenie mocnego hejtu w stronę Assassins Creed Rebellion z mojej strony. Niewątpliwie muszę się z tym zgodzić. Jednocześnie pomimo wszystkich swoich wad w mechanice, zarówno jak i samym pomyśle gry. Assassins Creed Rebellion posiada przyjemną grafikę, co więcej fabułę, która podtrzymuje poziom.

Zapraszam do zapoznania się z moim wcześniejszym artykułem, który przedstawia historię firmy Supercell: https://how2clash.pl/supercell/

Napisz komentarz

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.