Clash Royale Crew zapowiedzieli comiesięczne, regularne balanse. Każdy z nich ma się pojawić w pierwsze poniedziałki poszczególnych miesięcy, począwszy od 04.06.18.

Zmiany będą dostosowywać metę tak, by zwiększać grywalność mniej używanych jednostek lub stopniowo zmniejszać tych, po które sięgamy z większą częstotliwością. Zabieg ten będzie stopniowo zmieniał metę, mobilizując nas do ulepszania kolejnych kart coraz wyżej. Teoretycznie powinno nam to ułatwić rozgrywkę również na wojnach, jednak mogą być co do tego pewne oczywiste obiekcje…

Nadchodzący balans:

 • Spear Goblins – +34% ataku, -0.5 szybkości i wolniej oddany pierwszy atak.
  W rezultacie ich włócznie będą przebijać Szkielety i Batsy jednym strzałem, nie mniej dla zachowania balansu robić będą to zdecydowanie wolniej i z lekkim opóźnieniem. Największe znaczenie ma to dla graczy korzystających z dystansowych jednostek, takich jak Muszkieterka. Teraz będzie ona mogła spokojnie obijać Goblin Hut bez otrzymywania dmg.
 • Goblin Hutskrócona długość życia z 1 min do 50 sek.
  Skoro ogólna siła ataku Spear Goblinów jest większa – postanowiono zmniejszyć ich ilość z chatki o 2 sztuki. Teraz będzie ona spawnić ich 10, dalej tworząc niewielką armię i będąc skuteczną defensywą. Niemniej pomoże to zapobiec deckom, w których to na stole pojawiało się po 3 lub więcej Goblin Hutów jednocześnie.
 • Mega Knightsiła skoku/spawnu zwiększona o 23%, dmg obszarowy mniejszy o 7,5%.
  Sprawia to, że będzie zbijał samym skokiem/pojawianiem się Zappies. Będzie jednak odrobinę mniej skuteczny przeciwko spamom z cięższych jednostek, niż Skeletons.
 • BarbariansSzybkość ataku zwiększona z 1,5 do 1,4.
  Słabsi towarzysze swych Elitarnych pobratymców doczekały się całkiem przyjemnego, acz nieprzesadnie groźnego buffa. Powinien on przybliżyć Barbarzyńców DPS’em do Hordy. Dodatkowo będą wkraczać na arenę odrobinę dalej od siebie nawzajem.
 • Battle Rammoże zostać odepchnięty przez spelle.
  Ram porusza się dzięki sile nóg Barbariansów, więc logicznym jest, że tak jak oni, powinien być odpychany. To stwarza drogę Barbarian Barrel czy Bowlerowi do kontrowania jego szarży. Nawet Fireball nieco na tym zyskuje.
 • Royal Ghostopóźnienie niewidzialności zwiększone z 1,2 do 1,6 sek.
  Czas, który nam dano sprawia, że nasza wieża będzie miała jeden dodatkowy strzał do oddania wprost w serce Upadłego Króla. Żadne inne interakcje nie powinny ulec znaczącym zmianom.
 • Wizardatak obszarowy zwiększony o 2%, obszar obejmowany atakiem zwiększony o 25%.
  To kolosalny buff dla tej karty. Twórcy chcą go tym samym przywrócić do łask również na wyższych arenach oraz zwiększyć jego skuteczność na challengach. Wraz z wejściem balansu Wizard będzie obejmował swoim uderzeniem taki sam obszar, jak Fire Spirits. Dodatkowo będzie w stanie zabić miniony o będące 2 lvle wyżej od niego.
 • ValkyrieHP zwiększone o 7%, szybciej oddawany pierwszy atak.
  Ta, już i tak mocno tankowata karta, teraz będzie mogła przyjąć na siebie jeszcze więcej obrażeń. Większość jednostek będzie musiała się zdecydowanie bardziej naprodukować, by zdjąć ją z areny, ona sama zaś pozbędzie się ich niemal natychmiast po postawieniu.
 • Ice GolemHP -5%.
  Uznano, że jego koszt jest nieproporcjonalny do jego defensywnych możliwości. W związku z tym dostał… Nerfa.
Jak się zapatrujecie na zbliżające się zmiany? Czy Wasze decki czeka rewolucja? Czekamy na Wasze spostrzeżenia i sugestie, czym w najbliższej przyszłości najlepiej będzie grać.

Napisz komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.