Drodzy gracze Clash Royale!

Wiele osób pisze na grupie, że ma problem z dostaniem się do wyższej areny, gdy nie ma legendy, którą potrzebuje w swoim decku albo po prostu nie ma żadnej. Albo też najzwyczajniej w świecie narzeka na swój los, gdy mają przeciwnika, który nie dość, że ma lepsze karty, to ma jeszcze legendę, a oni nie mają niczego do jej skontrowania. Lecz dziś się to zmieni! Dziś chcę się podzielić z wami moim doświadczeniem i pomóc wam stać się lepszymi graczami. Tak więc dziś przedstawię wam deck bez legend mojego autorstwa oraz jego działanie i kombinacje.

🐥

Deck

🐥


Na powyższym obrazku widać mój deck. Jeżeli ktoś uważa, że jest do niczego, to niech sobie tak myśli, bo dzięki niemu z +1600 w dwa dni zrobiło się +2300. Tak więc, przejdźmy do kwestii omówienia zawartości. Jak widać, w decku jest Valkyrie, Tesla, Minion Horde, Mini Pekka, Skeleton Army, Rage, Goblin Barrel oraz Prince. Jeżeli jesteście w 4 arenie i macie wszystkie podane karty, nie powinniście mieć większych problemów, by kilka dni później mieć znacznie wyższą arenę.

🐥

Działanie

🐥

Deck głównie opiera się na połączeniach lub kombinacjach, a to omówię później. Jeżeli ktoś się zastanawia, po co jest Tesla, to ona jest do obrony. Przykładowo, przeciwnik wystawi jakąś silną jednostkę (Prince, Baby Dragon, Mini Pekka) albo dużo wrogów naraz i nie macie odpowiedniej karty, by to pokonać, (Skeleton Army, Witch, Goblins, Barbarians) to właśnie jest Tesla, żeby obronić bazę. Wystawiacie ją tak, by była w zasięgu wieży, ale nie przy samym brzegu rzeki. Jeżeli ktoś nie wie, jak wystawiać budynki, to zapraszam do filmu, w którym wszystko jest objaśnione (link: https://youtu.be/K5V9oXq29_E) Oczywiście Tesla musi mieć jakieś wsparcie, gdyż sama nie zrobi zbyt wiele, dlatego jeżeli jest jakiś liczny przeciwnik typu Minion Horde lub Witch + Skeleton Army, to powietrze możemy skontrować Minion Horde, natomiast na drugie połączenie nadaje się Valkyrie.

Główną siłą tego decku jest Prince oraz Mini Pekka. Te karty zadają duże obrażenia, ale wolno atakują, więc puszczanie ich samych jest stosunkowo niebezpieczne, dlatego też trzeba je wystawiać razem z jakąś ochroną, a o tym w kolejnym akapicie.

🐥

Kombinacje

🐥

Kombinacje możemy robić naprawdę przeróżne, tylko ogranicza nas wyobraźnia. 😛 A najlepszy deck, to jest ten, w którym możemy robić praktycznie ze wszystkiego combo. Podzielę połączenia na dwie grupy – te, które są do ataku i te do obrony.

Atak:

-Minion Horde + Skeleton Army

-Minion Horde + Skeleton Army + Rage

-Skeleton Army + Prince + Rage

-Minion Horde + Prince

-Mini Pekka + Skeleton Army

-Mini Pekka + Skeleton Army + Rage

-Mini Pekka + Minion Horde

-Mini Pekka + Minion Horde + Rage

-Valkyrie + Minion Horde

-Goblin Barrel

-Goblin Barrel + Rage

Obrona:

Tesla

-Valkyrie (na licznego przeciwnika np. Skeleton Army lub strzelca np. Muskieteer)

-Skeleton Army

-Minion Horde

-Rage (na wieżę, żeby szybciej atakowała)

-Goblin Barrel (jeżeli nie masz innej karty pod ręką do odebrania ataku, np. Prince, możesz ją użyć)

-Tesla + Minion Horde / Skeleton Army

Jak widać, na atak nadaje się wszystko w odpowiednich połączeniach, natomiast na obronę wszystko oprócz Prince oraz Mini Pekka, gdyż to są karty, które wolno atakują, ale dużo zadają obrażeń, a w obronie liczy się szybkość reakcji oraz wystawienie kontry na atak przeciwnika. Mówiąc inaczej, przeciwnik przykładowo wystawił Prince i trzeba obronić wieżę, to wystawiacie Skeleton Army lub Valkyrie (ona ma dużo życia, więc też można nią obronić atak).

 

Kończąc to całe wypracowanie o problemie wielu osób, chciałbym tylko poprosić Was, żebyście napisali czy chcecie więcej takich pomocy do gry. Jeżeli będziecie mieli jakiś problem, to napiszcie na grupie post z #pytanie_do_ad lub komentarz, a ja lub ktoś z adminów postara się odpowiedzieć. Do zobaczenia w następnym artykule! 🙂

1Napisz komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.