Goblin Barrel jest to spell za 3 eliksiru, pozwala on bowiem rzucić na wieże przeciwnika gobliny, które są w stanie ją powoli obijać. Dziś opiszę dla Was pewiem deck, którym może z jakieś pół roku temu dało się wygrać poprostu wszystko. Ja osobiście wygrałem każdy Classic Challenge, Grandy zawsze na 8-9 wygranych, a w turniejach na czołowych pozycjach, własnie dzięki temu deckowi. Dziś czasy się zmieniły, jest co raz więcej decków i większość osób używa The Loga, czaru za 2 eliksiru. Jest on najlepszą kontrą na Goblin Barrel – tak samo jak strzałki, które już spory czas temu dostały buffa i lecą teraz szybciej. Właśnie dlatego beczka przestała być już tak często używana jak kiedyś. Przejdźmy zatem do analizy.

Goblin Barrel – karta atakująca, rzucana na wieże lub za nią by przechytrzyć przeciwnika.

Furnace – Budynek obronny, który wypuszcza Fire Spirits do ataku jak i obrony.

Minion Horde – Również karta defensywna, można zaskoczyć rywala atakując nią, kiedy on wyrzuci strzałki na Goblin Barrel. Na dodatek najlepsza kontra na Lava Hound.

Rocket – Karta obronna jak i atakująca, która pozwala zniszczyć ogromne pushe. Można ją użyć do Hidden Barrel, więcej właśnie tutaj!

Mirror – Karta pozwalająca nam na ponowne użycie karty, która użyliśmy jako ostatnią. Najcześciej jako Goblin Barrel by ponownie zaatakować, Furnace by stworzyć lepszą linię obronną oraz Rocket do wykończenia wieży przeciwnika.

The Log(zamiennie z zapem) – Tym spellem głównie się broni, ale atakować Goblin Barrel + The Log również można!

Bowler – Tank w naszym decku, kontra na Hog Ridera, Elite barbarians oraz różnorakie spamerskie decki.

Goblin Gang – Świetna karta obronna.

No dobra, wiemy już teraz co dana karta robi w naszym decku, ale jak ją uzyć podczas walki?

Jak atakować?

Prosta systematyka. Goblin Barrel, Mirror, Goblin Barrel, Mirror. Niby to tak wszystko łatwo brzmi, ale co jeśli użyjemy tego(bo to raptem jest 7 eliksiru) i nie bedziemy w stanie sie wybronić? Na początku walki trzeba się dowiedzieć jakie karty ma przeciwnik. Czy ma kontrę czy może jednak nie? Trzeba go przechytrzyć w bardzo łatwy sposób, a mianowicie Goblin Barrel trzeba rzucić najwyżej jak się da – co jest pokazane na poniższym screenie. Wtedy nawet jeśli przeciwnik ma loga trudno mu będzie to oszacować, ponieważ będzie myślał, że spadnie bezpośrednio na wieże. Nie trudne prawda?

Teraz pora na nieco głębsze taktyki:

•Kiedy dajesz Goblin Barrel na wieże, a przeciwnik go kontruje The Logiem, możesz zaatakować Goblin Gangiem, wątpie by udało się to jakoś skontrować, zależy to od decku.

•Jeżeli przeciwnik cały czas Twój Goblin Barrel kontruje Szkieletami lub Goblin Gangiem wystarczy zrobić atak składający się z Goblin Barrel + The log. To powinno dać radę!

•Można użyć taktyki Hidden Barrel o czym wspominałem wyżej. Macie tam również link do tego artykułu! Miłej lektury!

Jak się bronić?

Ten deck jest typowo obronny, jednak są w nim karty, które można korzystać jak i w obronie i ataku. Furnace jest typowym budynkiem obronno-spamerkim, małe płomienne kuleczki są pomocą w ataku jak również i obronie przed wrogimi jednostkami! Pora przejść do rzeczy:

Zacznijmy może od Golema. Najdroższy tank w grze, w połączeniu z wielkim pushem, który wymaga ogromnej ilości eliksiru. Bardzo trudno go skontrować, jeżeli ma Lightninga. Do tego potrzebny jest Bowler, postawiony za wieża do tego piecyk. Kiedy przeciwnik za golemem wystawi jednostki wystarczy je rakietować, wtedy zostaje sam Golem, który nie wiele zrobi przeciwko Bowlerowi.

Teraz czas na Lava Hound w połaczeniu z balonem robi wielkie zamieszanie. Ale przeciwko temu deckowi bardzo trudno jest wygrać przeciwnikowi. Wystarczy raptem spora ilość eliksiru. Po kolei – Przeciwnik rzuca Lava Hound zza wieży. Tobie pozostaje postawić Furnace i czekać na balona. Kiedy już go postawi za Lavą rzucasz Minion Horde. Ale chwila! Przeciwnik napewno ma strzałki, nawet jeśli je ma to można dać Mirror i po ataku. W krytycznych sytuacjach dodaje się Rocket, ale tylko wtedy gdy sytuacja tego wymaga.

Może teraz Hog Rider? Czemu nie? Chyba najłatwiej go skontrować ze wszystkich tu zestawionych. Jak wszyscy wiemy Hog Rider targetuje wieżyczki. Pozostaje postawić Furnace by go tam ściągnąć. Ale co jeśli przeciwnik ma Fireball albo Lightning? Nie, nie, nie! Lepszy od Furnace zdecydowanie jest Bowler, który go odpycha. Myśle, że bardziej znane połaczenia zostały omówione.

Pora sprawdzić czy nasz deck się sprawdza korzystając ze strony z deckami!

Jak widać nasz deck wydaję się dobry. To utwierdza nasz w przekonaniu, że Goblin Barrel oraz Mirror to nadal mocne połączenie!

Mam nadzieję, że powyższe porady będę dla was użyteczne w dalszej rozgrywce w Clash Royale! Powodzenia w zdobywaniu kolejnych osiągnięć!

Napisz komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.