Dobra, kończąc poradniki na temat tych 3 nowych Dark spell napiszę wam dziś o Haste Spell – najlepszy przyśpieszacz dla wojska w COC. Haste Spell można odblokować na level 3 Dark Spell Factory więc zajmie nam trochę czas, możecie przeczytać ogólny artykuł o Dark Spell Factory tutaj, żeby dowiedzieć się o kosztach i czasie upgradowania.

clash-of-clans-haste-spell

Jak działa Haste Spell:

Haste Spell ma tylko jedno działanie: przyśpiesza każde wojsko!

Możesz pomyśleć teraz o Rage Spell ale tak naprawdę głównym zadaniem Rage Spell to zwiększenie dmg troopsom. Haste Spell tylko przyśpiesza wojsko ale za to o wiele razy więcej niż Rage Spell.

Dokładnie: Haste Spell level 1 przyśpiesza prędkość troopsom jak Rage Spell level 5. Haste Spell level max przyśpiesza 2razy więcej niż Rage Spell.Haste Spell

Rage spell

Porównywarka:

  • Rage Spell ma większy obszar niż Haste Spell
  • Haste Spell przyśpiesza bardziej
  • Haste Spell zajmuje 1 slot, Rage spell zajmuje 2 sloty
  • Rage Spell zwiększa też dmgHaste Spell vs Rage spell

Kiedy używać Haste Spell?

Jak napisałem wcześniej Haste Spell nadaje się tylko do przyśpieszania wojska bez zwiększania ich dmg.

Przyśpiesz Balony (vs Air Sweeper)

Pojawianie się drugiego Air Sweepera na Town Hal 9 to największa zmora dla ataków powietrznych.

  • Największa wada balonów to prędkość => Haste będzie idealny
  • Balony mają bardzo duży damage tym bardziej kiedy będą w grupie więc Rage Spell jest niepotrzebny. Będąc w 5-6szt grupie balony potrafią bardzo szybko zniszczyć budynek obronny bez zwiększania dmg.

Rage spell - baloon

Czy można użyć Haste Spell do ataku smokami?

Według mnie NIE. Powodem, dla które nie to to, że ilość smoków jest mała i smoki nie mogą latać w grupie ponieważ nie atakują def budynków a latają do wszystkich budynków.

Gdy smoki nie są w grupie użycie Rage Spell do zwiększania damage jest potrzebne => wg mnie lepiej nie używać Haste Spell a Rage Spell do ataków smokami.

Smoki rage spell hasteUżywać Haste Spell do Lavy i Golemów?

W tych 2 przypadkach oczywiste jest to, że nie potrzebujemy boost damage dla Lav i Golemów, ponieważ one są tanky i praktycznie nie zadają obrażeń.

Pytanie jest czy powinniśmy używać Haste by ich przyśpieszyć? Odpowiedź brzmi NIE. Jeśli nie zadają praktycznie dmg to po co ich przyśpieszacz?

Podsumowując Haste Spell pasuje najbardziej do Balonów i wg mnie to będzie jedna z najgroźniejszych kombinacji w COC. Jeśli ktoś będzie miał jakieś ciekawe strategie używając Haste Spell to niech napisze w komentarzu 😉

 

Napisz komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.