Witam,

Bardzo dużo osób pyta na fanpage i w grupie jaki poziom pucharków powinno się dobrać, żeby najlepiej farmić. W tym artykule postaram się napisać, gdzie będzie najlepiej farmerom.

ile pucharkow na farmie goblin king

1. Ogólne informacje na temat ataków w Clash of Clans

Gdy naciskasz przycisk „Attack” serwer losuje Ci wioski na poziomie twoich pucharków. Nie analizuje jaki masz poziom TH, jaką masz parkę czy jakie masz budynki obronne. TYLKO TWÓJ POZIOM PUCHARKÓW SIĘ LICZY. Zazwyczaj nikt nie farmi smokami czy drogimi wojskami. Lubimy taktykę „łatwo, tanio i dużo” bo jest najefektywniejsza.

Poniżej przedstawię wam obszary, gdzie możecie być:

  • Town Hall 3 i poniżej: 500 pucharków w dół
  • Town Hall 4: 500-700 pucharków
  • Town Hall 5: 700-900 pucharków
  • Town Hall 6: 1000-1200 pucharków
  • Town Hall 7: 1200-1500 pucharków
  • Town Hall 8: 1600-1800 pucharków
  • Town Hall 9: 1700-2400 pucharków
  • Town Hall 10: powyżej 2200, najlepiej w okolicach championa czyli 3200 ponieważ loot daje bardzo dużo. Będąc w „czempie” masz po 180k lootu i 1200 dark elixir.

hqdefault2. Jak utrzymać poziom pucharków

Utrzymywanie poziomu pucharków, jaki chciałbyś nie jest łatwy zwłaszcza gdy używasz najtańszych combo czyli Barcher (Barb+Archer) czy BAM (Barb+Arch+Minion) ponieważ często zdarzają się wpadki i nie zawsze wygrywasz, co doprowadza do  utraty 20-30 pucharków. Skup się na farmie, jeśli za wysoko polazłeś w pucharkach to zejdź poprzez puszczanie Króla/Królowej i od razu zakończenie ataku. Jeśli za nisko spadłeś to możesz wejść z powrotem z pucharkami poprzez atakowanie samych TH. Możesz także zrobić ciężkie wojsko, żeby zdobyć pucharki. W tym czasie ustaw war/trophy wioskę z TH schowanym w środku. Gdy wrócisz już do swojego poziomu pucharków to znowu możesz z powrotem ustawić farm wioskę.

Ogólnie te przedziały, które podałem są testowane przez wielu graczy i także przeze mnie. Polecam wam też osobiście sprawdzić wyższe/niższe pułapy. Może znajdziecie swój odpowiedni przedział.

W komentarzach napiszcie, w którym przedziale wam się najlepiej farmi i jakie macie TH!

Pozdro

Napisz komentarz

1 KOMENTARZ

  1. Troche niedokonca piszesz realistycznie bo sam mam th8 farmie wojskiem gowipe i na crystalu 1 looty mam na + po 300k golda nawet i wiecej i darku srednio na plus po 1500. Teraz po updacie nie oplaca sie spadac z ligi na nizsza albo ustawiac th poza murami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.