Kiedy możemy się spodziewać update z Town Hallem na poziomie 13? Spójrzmy na historie dodawania nowych poziomów Town Halla:
23 Maj 2013 – Town Hall 10
+ 931 dni = 10 Grudzień 2015 – Town Hall
+ 914 dni = 11 Lipca 2018 – Town Hall 12
930 dni – 31 miesięcy co by dawało nam Town Hall 13 w styczniu 2021.

Trochę długo, hmm? Jednak tak nie będzie – w AMA z Clash of Clansowym Community Managerem (Darian Vorlick) zostaliśmy poinformowani, że Supercell ma zamiar wydawać nowe poziomy Town Halla nie co 31 miesięcy, a co 18! Oznacza to, że TH13 możemy spodziewać się w grudniu 2019.

Dowiedzieliśmy się, że Supercell oprócz update eventu na 7 urodziny, planuje jeden update w środkowo-poźnej jesieni oraz jeden „massive update with some really cool new features” pod koniec roku.

Czego, oprócz nowego poziomu Town Hall, można się spodziewać w przyszłych update’ach?

Zmiany w systemie revenge – Darian poinformował o tym, że obecnie ten system jest niezbyt przydatny. Potwierdził również, że trwają nad nim prace. Czego możemy się spodziewać? Zastanawiają się nad możliwością ataku, nawet gdy przeciwnik ma tarcze, jednak z mniejszym lootem.

Nowa maszyna – Supercell ma obecnie kilka pomysłów, jednak nie otrzymaliśmy informacji na temat tego, jakie to one są.

Better Clan experience – na razie nie wiadomo, jakie to mają być zmiany. Możliwe, że pojawi się troop donation log – w końcu byśmy mogli zobaczyć, który śmieszek daje nam gobliny.

Więcej single player kontentu – pomysłów co ma się pojawić w PVE podobno są dziesiątki. O nich wiemy tyle, że zobaczymy je w przyszłości.

Jeśli nie zakupił*ś któregoś Gold Passa, a chciał(a)byś skina, który był w nim dostępny, nie masz się o co martwić. W przyszłości pojawią się specjalne oferty ze skinami! Jednak nie będą się pojawiać zbyt często. Zapewne tylko przy specjalnych okazjach.

Prace nad nowymi clan perkami trwają. Są na liście rzeczy do zrobienia, jednak nie mają wysokiego priorytetu.

Możliwe, że w przyszłych update’ach pojawi się możliwość powiązania jednego klanu z drugim:
q: Can we expect someway to designate sister clans in next update?
a: Not in the next update. We would like to improve Clan interactivity, but we’re still thinking on how we want to do this.

Darian, w odpowiedzi na pytanie jakby wyglądały ataki w przypadku wyjścia czwartego herosa, udzielił długiej odpowiedzi. Możliwe więc, że prace nad kolejnym herosem trwają. Jednak wątpię, aby pojawił/a się razem z TH13, gdyż jeszcze nie są pewni roli herosa oraz tego, jak mamy go używać. Czy system herosów ma działać tak, że wybieramy 3 z dostępnych herosów i ruszamy do walki, czy po prostu całą czwórką. Myśląc bardziej przyszłościowo – pierwsze rozwiązanie jest bardziej możliwe.

Prace trwają również nad ulepszeniem systemu social. Jest prawdopodobne, że pojawi się możliwość blokowania graczy.

Możliwe jest wprowadzenie większej ilości bitw z lootem na Builder Village. Niestety, wiązałoby się to ze zmniejszeniem nagród z wygranych.

Czy pojawią się Clan Warsy na Builder Village? Zastanawiano się nad tą sprawą, jednak priorytetem jest jest obecnie główna wioska.

Rzeczy, które się nie pojawią/raczej się nie pojawią

Builder Hall level 10 – obecnie nie ma go w planach. Supercell na bieżącą chwilę ma zamiar się skupić na priorytetowych sprawach w głównej wiosce. Kiedy skończy z tymi rzeczami, wrócą do prac nad Builder Village.

Clan Village – był taki pomysł, ale obecnie nie ma wobec niego planów. Możliwe, że się kiedyś pojawi, ale nie za szybko.

Czy Battle Machine otrzyma skin w Gold Passie? Nie, obecnie twórcy mają zamiar zostać przy skinach w zwykłej wiosce. Jest możliwość, że to się zmieni i skin się pojawi, jednak na ten moment nie ma takich planów.

Jak wiemy, w Clash Royale osoby, które zakupiły passa, mają kolorowy nick. Zespół odpowiedzialny za Clash of Clans ma jednak inne zdanie co do tego i nie mają zamiaru wprowadzać kolorowego nicku dla posiadaczy passa w CoC.

Czy będzie trzecia wioska? Prawdopodobnie nie. Supercell nie chce dzielić zespołu programistycznego na kolejną wioskę. Uważają, że nie ma sensu zmuszać graczy do zajmowania się aż trzema wioskami. Na tą chwile nie ma żadnych planów na tworzenie kolejnej wioski, jednak nie wykluczają tego całkowicie.

Zmiany nazwy klanu? Pomysł odrzucony.

Ligi w Builder Base prawdopodobnie się nie pojawią. Prawdopodobnie, więc wciąż jest to możliwe.

Supercell nie ma zamiaru dodawać specjalnych odznak do Clash of Clans za lata gry, jak zostało to rozwiązane w Clash Royale. Twierdzą, że ich rolę pełnią specjalne eventowe krzaczki.

 

Zródła:
https://youtu.be/hl4Y3rzsY0s
AMA z Darian Vorlick

Napisz komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.