Witam,

Dzisiaj chciałbym napisać o kolejności upgrejdowania wojska (Troops) w COC. Piszę ten artykuł na podstawie własnych doświadczeń w COC więc jak coś zapraszam do dyskusji.  To moja własna opinia ponieważ ciężko określić jak powinno być, gdyż Supercell cały czas wydaje nowe jednostki i po każdym Update trzeba zmienić strategie. Dlatego upowanie troopsów zależy od Ciebie i twojego celu w grze (war czy farma). Jeśli chcesz war to musisz ulepszać wojsko do war itp.

Nie będę pisał dogłębnie o strategiach. Strategie znajdziesz w odpowiednim dziale. Napiszę o Troopsach do farmy i Troopsach do War.

1. Troops do farmy dla Town Hall 7 i poniżej

Myślę, że powinniście skupić się na ulepszaniu Giant i Archer, potem Barbarian, WallBreaker i Goblin, ponieważ te jednostki są tanie i łącząc je stworzymy standardowe, niezłe kombinacje do farmy. Najtańsza kombinacja to BARCH (Barbarian + Archer). Można też dodać Giant i Wallbreaker, żeby wzmocnić skład do faremki.

Ja ulepszałem w takiej kolejności: Archer-> Giant-> Wallbreaker-> Barbarian-> Goblin a resztę możecie upować w kolejności, jaką chcecie. Pamiętajcie, żeby zmaksować wszystkie jednostki!

2. Troops do war dla Town Hall 7 i poniżej

Według mnie powinniście ulepszyć Smoki na początku ponieważ na tym poziomie Smoki są najmocniejsze. Jeśli dobrze użyjecie smoków to zawsze będą 3* na war. Możecie zajrzeć do poradnika jak atakować smokami na TH8, żeby się dowiedzieć jak je kontrolować. Poradnik znajdziesz TUTAJ. KLIK!

Tak więc kolejność: Dragon -> Wizard.

Przykładowe ataki smokami na tym poziomie znajdziesz w tym filmiku:

3. Troopsy do farmy na Town Hall 8 i wzwyż

Dużo ludzi używa kombo BARCH, ponieważ to najtańsze i dość skuteczne kombo ale chciałbym też opisać o Healer. Na Town Hall 8 jeśli używasz Healerki to kolejność upowania powinna tak wyglądać: Giant-> Healer-> Archer a później Wallbreaker, Barbarian… Powód, dla którego ulepsza się Giant i Healer to taki,że ta para idealnie pasuje do siebie. Giganty dzięki Healerce są niezniszczalne 😉 (Pamiętaj o niszczeniu Air Def i Air Sweeper przed puszczaniem Healer)

4. Troops do war na Town Hall 8 i wzwyż

Proponuję TH8 i słabszym TH9 na pierwszym miejscu ulepszyć Hog Rider a następnie Golem. Kombo Golem Hog na tym poziomie jest niesamowicie skuteczne.

Sprawdź ten filmik z atakiem Golem + Hogi:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=78HQDQFMphw

Jeśli chodzi o ataki powietrzne polecam  ulepszać Lava Hound,  która jest  tak samo tankowaty jak Golem. Musisz się skupić na tych troopsach, które będziesz używał podczas ataku. Taką kolejność proponuję:

  • Naziemne wojsko: Hog-> Golem-> Pekka-> Witch-> Wizard -> Valkyrie
  • Latające wojsko: Balon-> Lava-> Minion-> Dragon.

Obejrzyj atak, gdzie gracz połączył i naziemne i latające wojsko. To już jest wyższy poziom pi*rdolencji 😉

Ten artykuł to tylko moja sugestia w sprawie ulepszania wojska. Jeśli macie jakieś ciekawe pomysły piszcie w komentarzach. Będę wdzięczny!

 

 

 

Napisz komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.