League of Wonderland – Google Play
League of Wonderland – App Store

Wydawca

SEGA

Data premiery

29 Września

Rozmiar instalatora

Android: 91 Mb
iOS: 160

Wielkość aplikacji po tygodniu na Androidzie: 530 MB

Trailer

Model płatności

Gra jest F2P, w grze znajdują się mikropłatności. Najtańsza oferta kosztuje 4,99zł, a najdroższa 429,99zł.

Krótki opis

League of Wonderland jest grą strategiczną, podobną do znanego większości Clash Royale, stworzoną przez znaną z gier takich jak Alien: Isolation, Bayonetta, Yakuza, serii Sonic the Hedgehog i Total War, firmę SEGA.

Gra polega na zniszczeniu 2 z 3 wież przeciwnika, każda bitwa trwa bazowo 2 minuty. Walka kończy się gdy zniszczymy 2 wieże przeciwnika zanim on zlikwiduje nasze. W przypadku remisu zaczyna się dogrywka, trwająca maksymalnie 60 sekund. Gdy w czasie dogrywki kolejna wieża zostanie zniszczona, gra się kończy wygraną jednej ze stron.

League of Wonderland - Ekran ładowania

Kartami są postacie znane z bajek i mitów – w grze możemy spotkać wsród najrzadszych kart m.in. Króla Artura, Zeusa, Amaterasu, Merlina, Artemis, Piotrusia Pana czy Królową Śniegu. Natomiast w tych pospolitych Konia Trojańskiego, Zamek Camelot, Smoka, Lampe Dżina, Wilkołaka lub Gryfa.

Znalezione obrazy dla zapytania league of wonderland

Co 18 sekund na mapie tworzą się po 2 miniony u każdej ze stron, na każdej linii. Minionki te zabijają się na środku, więc bez naszej pomocy nic nie zrobią. Jednak gdy podejdą dość blisko wieży – zaczną szarżować. Gdy szarża się uda, zadadzą obrażenia wieży przeciwnika.

Draw Shot

W grze znajduje się specjalna mechanika, nazwana Draw Shot. Karty Super Rare oraz Wonder Rare są Draft Casterami. Gdy postawimy taką kartę na planszy, wokół niej pojawi się okrąg oraz napis „DRAW”. Po naciśnięciu takiej karty możemy wybrać, w którym miejscu ma użyć swojej unikatowej umiejętności. Jeśli trafimy przeciwną kartą, również będąca Draft Casterem, zanim on użyje swojego Draw Shotu, nastąpi Break – wroga karta traci możliwość użycia swojej umiejętności. Niektóre karty mają więcej niż 1 użycie – na przykład Piotruś Pan może 2 razy użyć Draw Shotu. Na tą chwile w grze znajduje się 19 takich kart.

League of Wonderland - Draw Shot

Budowa decku i karty

W League of Wonderland dostępne są 4 rzadkości kart – wspomniane Wonder Rare są najrzadsze, następne są Super Rare, Rare i Normal. Deck składamy z 8 wybranych przez nas kart, jednak występuje ograniczenie w postaci limitu Draw Casterów, wynoszącego 2 karty. Po kilku wygranych osiągamy jednak ligę D2, od której limit ten wynosi 3 karty. W grze również występują budynki. Dla przykładu takie jak Balista, Cannon, Yggdrasill – dają nam dodatkową manę co 7 sekund, Camelot Castle – spawnuje co 14 sekund Knight of the Round Table. Oprócz wyboru decku możemy również wybrać wzmocnienie wieży. Wzmocnienie to aktywuje się na początku walki na losowej jednej wieży. Dostępne są 4 wzmocnienia – ATK dające dodatkowy zasięg wieży, HP – dodaje wytrzymałość wieży, MP – daje nam co 28 sekund 1 many oraz Minion – zamiast 2 minionów tworzą się 3.

System skrzynek

W grze znajduje się oczywiście system skrzynek – znajdziemy ich wiele różnych, każda z nich ma swój określony drop. Aby przyśpieszyć otwieranie skrzynek możemy użyć oczywiście kryształów, lecz oprócz tego sposobu znajduje się drugi. Za wykonywanie misji otrzymujemy klucze. Są 3 rodzaje kluczy – Gold, Silver i Bronze. Każdy z nich otwiera natychmiastowo odpowiadającą jemu skrzynkę. Codziennie otrzymujemy za darmo 2 klucze Silver. Poniżej mały opening.

Ligi

W League of Worderland systemem progresu są ligi – Zaczynamy od D League. Jeśli osiągniemy odpowiednią liczbę punktów rankingowych przechodzimy do kolejnej ligi. Po wyjściu z ligi D dostajemy się do D1, następnie do D2, D3, C, C1, C2, C3, B, B1, B2, B3, A, A1, A2, aby w końcu dojść do ligi A3. Istnieją tu trwające miesiąc sezony. Po zakończeniu sezonu otrzymujemy nagrody odpowiednie dla ligi, w której się znajdujemy. Z systemem lig związana jest jeszcze jedna świetna rzecz w grze – każda liga ma limit poziomu kart. Czyli jeśli będąc w D3 League posiadamy jakąś kartę na 8 poziomie zostanie jej poziom zmniejszony do 6.

Gameplay + podsumowanie

A na sam koniec – krótki filmik prezentujący gameplay – jedna walka. League of Wonderland jest grą rozbudowaną, z przyjemnym gameplayem oraz ciekawymi mechanikami urozmaicającymi grę. Pomimo że nie przepadam za azjatyckimi klimatami, gra mi się spodobała i mogę ją polecić.

Napisz komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.