Po nowym updejcie z 01.07.2015 atakujący już nie wyciągają troopsów z CC, żeby je zabić poza wioską z powodu Poison spell , które zadaje dmg troopsom i zwalnia je. Przy użyciu tego spella atakujący może zaoszczędzić wojsko.

W tym poradniku napiszę wam o najlepszych defensywnych troopsach, które możecie wziąć do Clan Castle na każdym poziomie Town Hall.

best-clan-castle-troops-for-dealing-with-poison-spells

Które troopsy mogą przeżyć 1 Poison Spell?

Na początku przedstawię wam tabelkę, ile Poison Spell zadaje dmg na każdym levelu:

Poison Spell Level Total Damage
1 270
2 360
3 450
4 540

Troopsy, które nie przeżyją Poison spell na 1lvl

Na wszystkich levelach:

Inne: Balon 1-3lvl, Witch 1-2, Hog lvl1

 

Troopsy, które mogą przeżyć level1 ale nie level2 Poison Spell: Hog lvl2-3, Gig 1-2, Balon lvl4

Troopsy, które mogą przeżyć lvl2 ale nie lvl3 Poison Spell: Hog lvl4, Gig lvl3, Balon lvl5

 

Troopsy, które mogą przeżyć lvl3 ale nie lvl4 Poison Spell: Hog lvl5, Gig lvl4, Healer lvl1

Troopsy, które mogą przeżyć lvl4 Poison Spell:

Gig 5-7lvl, Balon lvl6, Healer 2-4

Najlepsze Troopsy do CC przeciwko Poison Spellowi

Trik: Możesz przewidzieć strategie ataku przeciwników poprzez wizyty na profilach graczy przeciwnego klanu (oczywiście patrz na ich najlepsze wojsko) => wtedy wywnioskuj co chcesz wziąć do CC. Przykładowo, jeśli u przeciwników najmocniejszymi wojskami to GoWiPe to powinniśmy wziąć troopsy, które będą zmorą dla ataków naziemnych.

Jako, że Dark Spell Factory można odblokować od Town Hall 8 będę pisał tylko o th8 i powyżej.

Troopsy dla Town Hall 8 z 25 slotami

Jak wszyscy wiemy ataki smokami (poradnik jak atakować smokami na th8 znajdziesz tutaj) są najczęstsze na th8 i większość graczy używa tej strategii w Clan Wars. Najlepszymi troopsami do CC powinny być: 6 wizardów + 1 archer.

Jeśli mamy anti-smok wioskę z Air Defensami wysokiego levelu Smoki i przeciwnik raczej będzie atakować łącząc Golemy z Hog Riderami => powinniśmy wziąć takie kombinacje do Can Castle:

Atakujący może użyć Poison Spell, żeby załatwić wiedźmę ze szkieletami ale jeśli on będzie chciał wyciągnąć twoje CC do rogu to będzie miał problem, żeby je zgrupować gdyż prędkości tych troopsów bardzo różnią się. Będzie musiał na pewno spędzić dużo czasu, żeby móc je załatwić.

Spójrz tutaj na filmik od Ukhai’a z tą kombinacją w Clan Castle:

Powinieneś użyć tej kombinacji tylko na wcześniejszym Town Hall 8 kiedy większość graczy używa smoki do ataków.

W tej kombinacji tylko minion zostanie zabity przez Poison Spell. Ponieważ te troopsy mają różne prędkości ruchu Valkyrie i Hog pójdą pierwsi do rogu i atakujący będzie musiał dużo wojska wydać, żeby zabić ich. Gigant jest troszkę szybszy od Balona więc zbierze trochę dmg i Balon zdąży w tym czasie spuścić 1-2 bomby. Ta kombinacja działa dobrze przeciwko atakom naziemnym ale nie zadaje dmg powietrznym atakom. Nie używaj tej kombinacji na wcześniejszym TH8.

Na przykład: Jeśli atakujący użyje 38 hogów, 4 Wizardów i 21 Archerów to będzie musiał wydać wszystkie Archery i Wizardy, żeby walczyć z tą kombinacją z CC i zajmie mu pewnie koło 1 minuty. Po paru wojnach zauważyłem, że atakujący tracą nawet Kinga i większość graczy nie zdąży nawet całej wioski zniszczyć.

Jeśli atakujący użyje GoWiPe i nie wyciągnie CC => Golem zawsze stracy więcej niż 90%HP

Healer + 2wiz + 2barb + 1arch

Jestem pewny, że większość graczy nie zwraca uwagę na życie wróżki i myśli, że może zabić ją Poison Spellem. Jak wspomniałem wcześniej Poison Spell nie może jej zabić i ona może leczyć szybciej niż Poison Spell lvl4 zadaje. Inne troopsy przeżyją dzięki jej leczeniu.

Kiedy Wizardy + Barby + archery zginą Healer wróci i zacznie leczyć twojego Barbarian Kinga więc ciężej będzie Kinga zabić.

Pamiętaj, że latające wojsko nie może wyciągnąć Healerki. Nie powinienieś używać tej kombinacji na wcześniejszym TH8.

Troopsy dla Town Hall 9 z 30 slotami

Powietrzne ataki na Town Hall 9 są ograniczone do Lava Hound ale większość graczy atakuje naziemnymi, które polegają na Golemach.

Smok + 2xhog

Tę kombinację używa się, by ochronić twoją Archer Queen przy tym zadaje też niezły dmg.

Smok + 2x balon

Smok będzie tankował gdy Balony puszczają bomby. Ten skład nie jest dobry przeciwko atakom z powietrza ale działa idealnie na Golemach. Golemy stracę sporo HP.

Pamiętaj:

  • Nie używaj tylko słabych troopsów typu łuki, barby w twoim Clan Castle. Atakujący będzie mógł łatwo zdjąć je z Poison Spellem na 1lvl.
  • Nigdy nie używaj PEKKA jako defensywny troops ponieważ ona(on?) może atakować tylko 1 cel i jej prędkość ataku jest słabiutka.
  • Nie używaj Lavy jako defensywny troops ponieważ szybko można ją wyciągnąć i zabić w rogu. Chyba, że masz takie ustawienie, że ciężko wyciągnąć CC to lava jest niezła w defie (sam czasem używam!)

Jeśli macie jakieś ciekawe opcje => napiszcie w komentarzu. Pozdro

 

 

 

 

 

 

Napisz komentarz

2 KOMENTARZE

    • Bo jak wojsko dojdzie do środka i trafi na lavę to zacznie skupić się na lavie. Obrona wtedy ma więcej czasu na zadawanie dmg twoim wojskom 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.