Zaczynając grę w Clash of Clans należy pamiętać o kilku bardzo istotnych sprawach, a wielu mniej ważnych. W tym poradniku zamierzam przedstawić Wam idealny scenariusz postępowania w początkowych fazach gry.                                                                                  

Zasadniczo gra zaczyna się po przejściu samouczka, jednak już na tym etapie istnieje pewna mało istotna wskazówka. Do pierwszego ataku na wioskę Goblinów dostajemy 5 Wizzardów. Podczas ataku tego wystarczy wykorzystać tylko 2 z nich – puszczamy obu naraz na Cannon. Dzięki temu posunięciu mamy przewagę nad przeciwnikami w późniejszych napadach na ich wioski.

Po wybraniu nicku polecam od razu zbudować wszystkie budynki ze sklepu. Zostaniemy ze sporą ilością eliksiru i niestety małą liczbą złota. Aby uzupełnić braki w magazynach, należy obrabować cudzą wioskę. W tym celu, rzecz jasna, trzeba wyszkolić armię. W grę wchodzi wtedy 20 Barbarianów lub 8 Barbarianów + 3 Wizzardów z powyżej opisanej wskazówki. Po wybraniu armii rekomenduję atak na 3 wioskę Goblinów. Obrany cel posiada dużą ilość zarówno złota jak i eliksiru.                                                                                                    

Teraz pora na ustawienie wioski.

Mimo że na tym poziomie nie będzie to łatwe zadanie, to naprawdę warto. Z dwóch powodów: 1. Potencjalnego wroga zniechęci widok dobrze obwarowanej wioski. 2. Jeśli już wróg zdecyduje się na atak, nie będzie mu łatwo zniszczyć całą wioskę. No i oczywiście schludny porządek panujący w bazie zawsze jest mile widziany. 😉 Opracowałem przykład takiego ustawienia.                                                                 

Za zdobyte surowce należy poulepszać budynki w wiosce. Można zająć się tym w dowolnej kolejności, jednak z zastrzeżeniem, żeby murkami zająć się na koniec. Najbardziej opłacalne jest na początku ulepszyć Collectory na lvl 4 i Storage’e na lvl 3. Budynki o dłuższym czasie ulepszania warto pozostawić sobie (w zależności od czasu obu czynności) na np. pobyt w szkole/pracy lub po prostu na noc. Pozwoli to zaoszczędzić czas. Później gra potoczy się sama.                                                                                                                  

Przygotowałem również 3 najważniejsze wskazówki dotyczące KAŻDEGO gracza. Jeżeli będziemy się do nich stosować, rozwój wiosek będzie zdecydowanie lepszy i bardziej postępowy niż u innych.

  1. NIE wydawaj gemów na dokupienie surowców, przyśpieszenie armii, budynków itp. Gemy należy oszczędzać i kupić sobie za nie dodatkowych budowniczych. Więcej budowniczych – więcej ulepszonych budynków. Wszystko pięknie ze sobą współgra.
  2. NIE ulepszaj Town Halla (TH) przed wymaksowaniem (ulepszeniem na maksymalny dla obecnego poziomu TH) wszystkich, lub prawie wszystkich, obiektów w wiosce. Gracze z wysokim poziomem TH i słabo rozwiniętą wioską są traktowani gorzej niż ”makserzy” i nazywani rusherami. Uwierzcie mi, że nie jest to miłe.
  3. Połącz swoje konto z Kontem Google Play lub, w przypadku iOS, z Game Center. Poradniki jak to zrobić można znaleźć na YouTube. Umożliwi to Ci w zachowaniu swojego konta aby było ono praktycznie „niezniszczalne”. Przy zmianie urządzenia na którym gramy będziesz mógł kontynuować grę w dawnej wiosce.

To już w zasadzie wszystko, o czym powinien wiedzieć każdy początkujący gracz. Na tym etapie gry nie ma się co rozwodzić nad strategiami ataku czy też konkretnymi ustawieniami wioski. Poradnik do TH 3 pojawi się już wkrótce.

Napisz komentarz

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.