Większość gier opartych na strategi ma wyznaczone realia którymi kierują się gracze aby stać się niepokonanymi, jednak w Boom Beach mamy postawione przed sobą 2 ”wybory”, które znacząco wpłyną na nasze 

1.Możemy w pierwszej kolejności ulepszać budynki/łodzie i stawiać tylko fioletowe oraz czerwone posągi co zapewni nam szybki rozwój.

Są to:

headquartes:główny i zarazem najważniejszy w grze ulepszając go odblokowujemy nowe budynki/jednostki/nowe funkcje, po jego zniszczeniu automatycznie wygrywamy.

 

armory: daje nam możliwość ulepszania wojska oraz min

statek: wraz z większym lvl zwiększa sie ilość GBE (punkty energi)

łodzie: wraz z większym lvl zwiększa się ich pojemność dzięki temu będziemy mieli większą ilość jednostek do dyspozycji w czasie ataku

sculptor: wraz z większym lvl możemy stawiać więcej statułetek które pomagają nam w rozgrywce.

vault:wraz z większym lvl będzie mógł ochronić więcej naszych surowców.

radar: ulepszając go odblokowujemy nowe sektory na mapie świata, które musimy przedtem kupić za złoto.

Posągów w grze mamy  4 rodzaje:

-zielone zwiększające nam produktywność w danych budynkach produkujących zasoby;

-niebieskie (BD) zwiększające nam punkty ataku w wszystkich broniach lub (BH) zwiększające nam punkty życia wszystkich budynków w grze;

-fioletowe (GBE) zwiększające nam energię w statku, (RR) które zwiększają nam zasoby w bazach przeciwników, (PSC)  zwiększające nam % na trafienie większej ilości kamieni(wykorzystujemy je do wytwarzania posągów) z bitwy;

-czerwone (TD) zwiększające nam punkty ataku w wojsku, (TH)  zwiększające nam punkty życia w wojsku;

Tworzymy je z kryształów zdobytych w bitwach, codziennych eventach lub z łodzi, która przypływa do nas co dzień.

                    Wady i zalety

Zalety:dzięki ulepszaniu tych rzeczy nasza baza rozwija się o wiele szybciej niż gdybyśmy ulepszali wszystkie budynki.

Wady:według wielu graczy taki sposób rozgrywki nie posiada wad.

  2.W pierwszej kolejności ulepszamy naszą obronę, czyli wszystkie bronie/miny oraz stawiamy niebieskie posągi, przez co nasze budynki mają więcej punktów życia oraz bronie zadają więcej obrażeń.

Warto też zainwestować w weapon lab, które pozwoli nam stawiać prototypy broni (mają ograniczony czas 7dni).

                    Wady i zalety

Zalety: atakującym nas jest ciężej zniszczyć naszą bazę. Nawet jeśli się im powiedzie to stracą większą część swojego wojska, a my zyskamy kilka diamentów (są odpowiednikami gemów w Clash Royale) oraz intele (niebieskie mapy, które pozwalają nam na zebranie na daną operację pod warunkiem, że posiadamy task; zyskujemy je także po udanych atakach na wrogów).

Wady:jest nam ciężej zniszczyć  naszych przeciwników, a co za tym idzie mamy problemy ze zbieraniem zasobów, oraz mamy problemy z atakowaniem na OP (operacje).

Ten sposób rozgrywki jest odpowiedni dla graczy z max lvl (65), którzy chcą walczyć o top, ponieważ dopiero wtedy mamy wymaxowaną bazę i dzięki temu ten sposób spełnia wymagania graczy.

 Warto też wspomnieć że prawie każdą bazę można zniszczyć z użyciem boostów na czerwone i fioletowe posągi.Więc na początku naszej przygody z tą grą najlepiej przyjąć sposób 1, który jest według wielu najlepszy dla nowych graczy.

Napisz komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.