Mówię na wstępie tego artykułu, to nie jest zrobione przeze mnie, tylko przez Karokasine, więc proszę nie hejtować, że to akurat ja dodałem ten post, a nie on. Ja jestem jedynie pośrednikiem i nie przywłaszczam sobie w żaden sposób tego artykułu. Życzę miłego czytania! 🙂


Oto poradnik, jak odróżnić zawodowego boostera od zwykłego oszusta, jakim jest scamer.

Kto to jest Booster?
Jest to osoba zdobywające areny, wygrywająca różnego rodzaju Challenge, zazwyczaj za określoną wcześniej liczbę pieniędzy (Zależy od dogadania między sprzedającym usługę a kupującym).

Kto to jest Scamer?
Osoba, wykazująca się kompletnym brakiem inteligencji, próbując okraść kogoś w celu sprzedaży, przejęcia konta, bądź odebraniem pieniędzy drugiej osoby.

Przywitanie i zachowanie. Jak odróżnić Boostera od Scamera?

Osoba Boostująca, czyli osoba sprzedająca pewną usługę, zazwyczaj zachowuje się kulturalnie. W żaden sposób nie obraża swojego klienta, czyli osoby boostowanej. Nie jest niemiła i zachowuje zasady estetyki pisząc z drugą osobą, dogadując cenę czy inne cechy dokonania usługi (Czas Boostu, liczbę pucharków, deck, płatność itd.).

Scamer, zazwyczaj pisze do każdego do kogo może, pytając się, czy ktoś nie chce boosta. Jest niekulturalna i jest nerwowa, gdy ktoś mu odmawia. Zazwyczaj wita się pisząc „Elo” lub „Siema”.

O co będzie was pytał porządny Booster a Scamer?

Niektórym jest bardzo ciężko odróżnić te dwie osoby. Często nie wiadomo i rzuca się niepotrzebne oskarżenia na kogoś, kto nie jest niczemu winien. Bywa też tak, że Scamerom udaję się wykonać swoje zadanie dzięki zachowanym pozorom.

Booster: Osobnik wykonujący usługę, czyli ten, który podbija pucharki, nie będzie was prosił od razu o e-mail i hasło (tzw. Passy). Pierwsze rzeczy, o które powinien spytać:

1) Pyta, od ilu do ilu pucharków ma być boost ( Aktualne pucharki –> Cel ).
2) Prosi o pokazanie kart osoby, która ma być wyboostowana.
3) Pyta, za ile ma być boost i sposób płatności (O ile ma być płatny).
4) Pyta, ile ma czasu na wyboostowanie danej osoby.
5) Prosi, o podanie passów i płatność (O ile jest to płatność z góry, w innym przypadku dostaje pieniądze po wykonanym zadaniu).

Scamer: Osoba okradająca, wykazująca brak kultury osobistej:

1) Pierwsza oferuję wyboostowanie.
2) Zazwyczaj, pyta się, do ilu druga osoba chce być zboostowana i podaje liczbę pucharków, (3800-6k) nie pytając się o arenę, ani liczbę pucharków swojego klienta.
3) Nalega i mówi, „Jestem zaufany”, „Nie scamuje”
4) Podaje nie swój Player Profile, licząc na naiwność ofiary (Należy zwrócić uwagę na inbox!)
5) Po odmowie, za wszelką cenę stara się namówić ofiarę do boosta.

UWAGA!

Należy pamiętać, że niektórzy scamerzy mogą być odrobinę mądrzejsi i np. po przeczytaniu tego artykułu będą wstanie się dopasować, aby nie zostać wykrytym! Należy uważnie prosić o jak najwięcej screenów potwierdzających tożsamość osoby Boostojącej. Pamiętajcie też, aby dowiadywać się dużo o tym, czy danej osobie można zaufać sprawdzając listę polecających go osób. (Najlepiej poprosić Boostera o to, żeby ileś tam osób napisało mu na private message, o polecenie danej osoby.)

Made by Karokasine 🙂

Jeżeli macie jakieś pytania odnośnie tego artykułu, to piszcie je w komentarzach lub przez facebooka na profil Adrian Karo Uszynski (link: https://www.facebook.com/adrian.uszynski.92?ref=br_rs ), gdyż on jest twórcą tego artykułu.

 

Napisz komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.