W moim rankingu zawrę karty, które moim zdaniem WYMIATAJĄ w obecnej mecie! Ranking głównie bazować będzie na Grand Challengach, gdzie nieważne ile masz pucharków, meta jest podobna.

10. Lava Hound

Lava, jak co balans, dominuje nie tylko na grandach, ale także na arenie. Jest to spowodowane tym, że łatwo wyprowadza się atak, który najczęściej skutkuje rozwaleniem/dużymi obrażeniami na wieży przeciwnika. Obecnie w mecie można zauważyć różne rodzaje decków z lavą, a moim zdaniem najmocniejszy jest standardowy z balonem oraz lava z minerem. Oba te decki mają niezwykłe procenty wygranych.

9. Barbarian Barrel

Gdy Supercell postanowił zmienić koszt tej karty z 3 na 2 eliksiru, stała się jedną z najbardziej używanych kart. Zmieszany log z barbarianem pozwala nam kaitować różne jednostki oraz świetnie kontruje bandit, royal ghosta oraz goblin barrel, z którymi wielu graczy może mieć problem. Kolejnym dużym plusem jest to że Barbarian Barrel można dopasować do niemal każdego decku.

8. Pekka

Pekka cieszy się duża popularnością ze względu na uniwersalność jeżeli chodzi o kontry. Mała ilość kontr prowadzi do dużego winratio tej karty. Można ją mieszać z rożnymi win condition, np. Hog, miner, balon ale ostatnimi czasy najlepiej się sprawdza kombinacja Pekka battleram.

7. Three Musketeers

Decki z Three Musketeers są jednymi z najciężej do opanowania. Wytrenowanie ich do perfekcji może nam przysporzyć niezwykłe osiągnięcia na arenie jak i Grand Challangach. Najwięksi adoratorzy tej karty wyciągają nawet 80-90% winratio.

6. Mortar

Jest jedną z najlepszych wincondition dla graczy free2play. Bardzo szybko można wymaksować decki z mortarem, ponieważ składają się głównie z commonów. Z powodu przyjaznego aspektu free2play, mortar zdominował arenę oraz spotykany jest na Grand Challange. Z miesiąca na miesiąc powstają coraz to nowsze decki z mortarem, a to ze względu na shiftowanie się mety.

5. Freeze

Ostatni buff freeze, gdzie zaczął zadawać obrażenia i zamraża na 5 sekund, spowodował wielką popularność tej karty. Powstały kombinacje, które w łatwy sposób pozwalały na zadanie dużych obrażeń na wieżę przeciwnika. Jedne z najlepszych kombinacji z freezem to lumberjack, balon, hog rider, ram rider. To spowodowało, że w wielu deckach w tej mecie znajduje się tornado, by w jakiś sposób radzić sobie z freezem.

4. Fireball

Od zawsze fireball zajmował wysokie pozycje na listach usage percentage. Fireball stanowi znakomity spell zarówno w offensywie jak i deffensywie. Można nim w szybki sposób rozbić karty supportujące przeciwnika, takie jak flying machine, zappies oraz magic archer. Świetnie działa też na decki z pompkami oraz trzema muszkieterkami, ponieważ z odpowiednim timingiem można zestrzelić 3 muszkieterki równocześnie!

3. Poison

Jeden z najlepszych deffensywnych spelli. Można nim skontrować niemalże całego graveyarda. Świetnie radzi sobie też na decki z golemem, gdzie znakomicie pomaga w niszczeniu jednostek za golemem, których nie można zignorować. Świetnie zgrywa się z minerem, ponieważ gdy przeciwnik wystawi jednostki na minera, to możemy użyć na nie poisona i zarazem zadać duże obrażenia na wieże oraz jednostki deffensywne przeciwnika

2. Tornado

Jeden z najlepszych spelli do robienia dobrych kombinacji oraz deffensywy. Spell ten ma wiele ciekawych interakcji, które potrafią nam wypracować dużą przewagę nad przeciwnikiem. Może nam posłużyć do przyciągania kart offensywnych przeciwnika do king towera np: balon, hog rider, goblin barrel, miner, royal hogsy. Tornado gra często kluczową role do zadania dużych obrażeń na wszystkie jednostki atakujące przeciwnika, np. przy kombinacji ice wizard-tornado, baby dragon-tornado, poison-tornado, wizard-tornado, executioner-tornado, fire spirits-tornado, valkyria-tornado.

1. Karta wywaliło ci wifi, przerzuć się na lte 🙂

Sytuacja ta przydarzyła się niemal każdemu z nas. Nieraz było tak, że wyprowadzamy nasz kończący push, kończący spell, a tu nagle uwidacznia nam się znaczek utraconego połączenia. Najgorszym uczuciem w clash royale, zaraz po nadchodzącym royal giantem i elite barbami, jest przegrany mecz, gdzie przez całą grę dominowaliśmy nad przeciwnikiem. Najlepszym sposobem na ten problem jest wyszukanie dobrej sieci, gdzie będziemy mieli Lte na 3/5 kresek. Ryzyko wywalenia nas z gry na Lte jest bardzo nikłe, dlatego zalecam każdemu przerzucenie się z wifi na lte 🙂

Pozdrawiam,
Bloody Dave

Napisz komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.