Witam dziś chciałbym przedstawic moim moim odczuciu najlepsze karty w Clash Royale. Z góry mówie że wszystkie karty są dobre na swój sposób ale te które wybrałem najlepiej współgrają z wieloma kartami przez co łatwiej nimi wygrać runde.

TOP 10 NAJLEPSZYCH KART


10. Mega Minion

A wiec zacznijmy z Mega Minionem. Jest to karta którą ta gra naprawde potrzebowała. Nie zabija ją Poison, kosztuje tylko 3 eliksiru a zadaje bardzo dużo obrażeń na sekunde. Po dodaniu tej karty coraz wiecej graczy odchodziło od Mini Pekki. Działo się tak gdyż nasz Mega minion kosztuje 3 eliksiru, jest jednostką poruszająca sie w powietrzu oraz potrafi łatwo skontrować Lava Hounda. Mega minion potrafi się wkomponować w decki pod aira oraz powietrze co czyni tą karte jedną z lepszych w grze.


9. Bowler

Odkiedy cena Bowlera zmiejszyła się z 6 na 5 bardzo dużo osób zaczeło stosować tą karte by bardziej kontrolować runde. Nagle wszystkie decki z Bowlerem zaczeły dominować na arenach. Na szczęście po wprowadzeniu Mega Miniona oraz Inferno Dragona karta ta została bardziej zbalansowana. Mimo to Bowler nadal jest jedną z najbardziej zabójczych jednostek deffensywnych. Z 40 kart Bowler odpycha albo zabija 23. Bowler świetnie działa z Gigiem, Hog Rider lub Golem.


8. Lava Hound

Lava Hound bardzo rozwinął gre. Lava Hound zawsze była dobra, na dodatek po dodaniu Mega Miniona karta ta stała się jeszcze lepsza i częściej grana. Poprzednio jednostka ta potrzebowała karte z dużą ilością obrażeń która nie padała od poisona lub fireballa. Teraz Lava Hound z Mega Minionem są świetną kontrą na wiele Gigant decków ktore są też bardzo popularne. Używanie Lava Hounda razem z Minerem stanowi również duże zagrożenie, gdy Lava ginie wysyłamy Minera by stankował obrażenia od wieży a wtedy Lava miniony pięknie ją dokańczają. Lava decki posiadają bardzo duży procent wygranych na nowo dodanych challangach.


7. Ice Wizard

Ice Wizard nadal jest jedną z najlepszych deffensywnych. Byłby w top 3 najlepej deffującyc kart gdyby nie Ice Spirit. Ice wizzard ładnie broni przed atakującym przeciwnikiem oraz dobrze sprawuje się w kontroffensywie. Pomimo że jego splash obrażenia nie są ogromne to za pomocą Zapa, Poisona lub nawet Ice Spirita potrafi pokonać wszystkie jednostki z małą ilością życia. Porównując go do Princess która jest również za 3 eliskiry jest moim zdaniem lepszy bo lepiej radzi sobie z Minerem, Poisonem i nie pada od The Loga.


6. Gigant

Możliwe że jest ona najbardziej wkurzającą kartą w grze. Posiada dużo życia jak i obrażeń za jedyne 5 eliksiru. Gigant nie jest mocną jednostką ale jeśli wspomagany jest Poisonem i licznymi offensywnymi kartami to jest prawie nie do powstrzymania. Niewiele kart potrafi go powtrzymać. Jest wolny co pomaga przeciwnikowi w daniu jak najwięcej kart za nim. Na dodatek można zresetować Zapem Inferno Tower to oznacza że nawet najlepszym budynkiem deffensywnym w grze ciężko go powstrzymać


5. Miner

Jest to najlepsza legendarna jednostka bo jest wszechstronna i ma originalną umiejętność. W przeciwieństwie do Lava Hounda, Miner może być wykorzystany w prawie każdym decku czyniąc go mocniejszym. Śmiało można go używać razem z :Bowlerem, Hogiem, Lava Houndem, Gigantem albo nawet z innymi kombinacjami. Z jego specjalną umiejętnością można łatwo zniszczyć Elixir Collectora i nie da sie go Zzapować jak np. Goblin Barrel.


4. Poison

Definitywnie najbardziej zabójczy spell w grze. Pomimo że kiedyś Freeze spell był jednym z najbardziej używanych to ja polecałem bardziej Poisona. Jednym z największych problemów Freeze spella jest to że nie zadaje wogóle obrażen przez co po offensywie bardzo ciężko się wybronić. Poison niedość że zadaje obrażenia to na dodatek bardzo spowalnia czyniąc go drugim najlepszym spell w grze (najlepszy jest Zap). Najbardziej zabójcze decki z poisonem to: Lava Hound, Miner, Gigant, Hog Rider i wiele innych.


3. Elixir Collector

Jest jedna z najważniejszych kart. Robi dużą przewage elixiru nas przeciwnikiem. Jeżeli w startujących kartach przeciwnik ma collector a ty nie to ma już przewage nad tobą. Pasuje do większości decków. I wierzcie mi lub nie ale Colletor jest najpopularniejszą kartą w grze. Jak zobaczymy na TV Royale to można tam dostrzec go w prawie każdej grze.


2. Ice Spirit

Ice Spirit jest najlepszą jednostką w grze. Za tylko 1 elixir potrafi zrobić tak wiele. Potrafi dobić minionki jezeli Zap ich nie zabił, zresetować Inferno Tower, zresetować Inferno Dragona, zresetować sparkiego, ogłuszyć na 2 sekundy, zmienić kierunek ataku jednostki bądź budynku, szybko przewija się z nim karty w decku, doprowadza cię do przewagi elixiru. Podsumowując robi dużo za niewiele.


1. Zap

Pomimo że karta dostała nerfa który sprawił że ogłuszenie jest o 0,5sek krótsze to prawie nic nie zmienia. Dopóki nadal bedzie miała ogłuszenie bedzie bardzo dobra. Potrafi zresetować Inferno Tower, Inferno Dragon, Sparky, zmienić cel który atakował przeciwnik a w przeciwieństwie do Ice Spirit można go dać wszędzie. Jest bardzo użyteczną kartą która jest tania przez co szybciej przewija się deck. Po dodaniu Inferno Dragona karta stała się jeszcze bardziej pożyteczna.

Napisz komentarz

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.