To pytanie zadaje sobie spora ilość graczy – czy kartą, jaką jest X-Bow, naprawdę da się coś ugrać?
Cóż, ważna rzeczą jest by posiadać dobry deck. Jak z resztą wiemy X-Bow jest kartą epicką, którą trudno się zbiera oraz trudno ją można wylevelować. Mając idealny deck do X-Bowa można robić niesamowite rzeczy na arenie, turniejach i nawet na Grand Challenge.
Dziś chciałbym Wam przedstawić pewien deck, który stał się popularny, ponieważ posiada karty, które dostały w ostatnim balansie buffa. M.in. właśnie X-Bow, jak również Ice Wizard czy Mini P.E.K.K.A. Więcej o nowym balansie TUTAJ

Czas przedstawić wszystko po kolei!

Deck prezentuje się właśnie tak jak na poniższym screenie:

 

 

Jak atakować?

Każdy deck z X-Bowem opiera się na tej samej strategii – postawić X-Bowa, a przed nim jednostki obronne, by mógł swobodnie uderzać w wieże. Najczęściej jest to Ice Golem, który jest tani i dobry w obronie. Przyjmuje on na siebie obrażenia i dopiero wtedy można dać do pomocy np. Mega Miniona jak mamy go akurat na ręce. Mini P.E.K.K.A. służy do niszczenia większych i cięższych przeciwników, jakimi na przykład jest Giant, Royal Giant, ewentualnie Golem. Te własnie karty są bardzo dobrą kontrą na X-Bowa, przez co naprawdę trudno dostać mu się do wieży. Właśnie po to jest ta Mini P.E.K.K.A. Ice Wizard głównie działa do spowalniania, by jednostki wolniej doszły do wieży, a po ostatnim buffie teraz jest w stanie zniszczyć szkielety jednym uderzeniem, więc będzie on bardziej przydatny by wspomóc X-Bowa. Ice Spirit jest tanią, ale bardzo przydatna kartą, która zadaje minimalny damage, ale jest w stanie zamrozić na 1.5 sekundy. Dzięki temu jest często spotykaną jednostką m.in. w cycle deckach.
Są jeszcze spelle. Fireball jest uniwersalny. Dobry do niszczenia mocnych pushów oraz jako kontra na 3 muszkieterki. W przypadku gdy przeciwnik ma heal spell, rzuca się 2 spelle na raz – właśnie Fireball i the log.

 

Jak się bronić?

Zależy jakie karty ma przeciwnik. Jeżeli gra on ciężkimi deckami z Collectorem, trudno jest się wybronić, gdyż zrobi mocny push golem + mega minion + baby dragon do tego rzuci Lightninga (chodzi mi oczywiście o podwójny elixir, w trakcie ostatniej minuty gry) to naprawdę trudno jest kontrować. Trzeba mieć wtedy dobry timing z Ice Golemem, musi on bowiem zebrać target od wszystkich jednostek, które są za tankiem wtedy puścić mega miniona by je obijał, a Mini P.E.K.K.A. by niszczył tego właśnie golema. Potem wystarczy tylko czekać na rezultaty, postawić X-Bowa i teraz to przeciwnikowi trudno jest się bronić! Jak już pisałem – granie na Gianta, Royal Gianta, bądź X-Bowa jest naprawdę trudne. W przypadku gdy gramy z Hogiem wystarczy bronić się Mini P.E.K.K.A., bo teraz 2 uderzenia i już po Hog Riderze! To jest dobra kontra, bo nawet jeśli przeciwnik by rzucił Fireballa, Mini P.E.K.K.A będzie dalej żyła.

Wiele osób ma problemy z Elite Barbarians. Oto krótki poradnik jak je pokonać:

Na niższych arenach przeciwnicy rzucają Elity i czekają na rezultaty, na wyższych używają Zapa/Loga. Jak już polecą ze strony przeciwnika te Elity wystarczy dać Ice Golema na środek mapy, Mega Miniona do pomocy, można również dać Ice Spirita (zależy od sytuacji).

Trzeba również wspomnieć o dobrym połączeniu jakim jest Lava + Balon. Jak go pokonać?

Kiedy przeciwnik daje Lave zza wieży, z drugiej strony wystarczy postawić X-Bowa. Przeciwnik ma 3 eliksiry na wybronienie się przed nim, więc pozostaje mu postawić balona za Lavą, albo bronić się przed X-Bowem. Nawet jeśli zignoruje go i zacznie pushować może uda Ci się ten deck przetasować i postawić X-Bowa na środek. Wtedy można dać Ice Wizarda by spowalniał atak. Do pomocy Mega Minion oraz w krytycznej sytuacji Ice Spirit by zatrzymać atak i zyskać więcej czasu.

Mam nadzieję, że powyższe porady będę dla was użyteczne w dalszej rozgrywce w Clash Royale! Powodzenia w zdobywaniu kolejnych osiągnięć!

 

1Napisz komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.